Najlepšia čistička vzduchu pre deti s astmou a alergiou

Ako nerodičovi Vám ani nenapadne, že inokedy najromantickejšia časť roka tzv. zimná sezóna sa po založení rodiny zmení na zimnú hibernáciu medzi 4 stenami s chorými deťmi. Možno to znie ako apokalypsa, no bohužiaľ chorľavosť malých detí počas celej zimy je krutá realita – česť výnimkám. No a keď rodičia musia zarábať peniaze, začína to byť poriadny problém, ako vykryť časté chýbanie v práci. Tak čo robiť, aby sme toto obdobie prekonali v zdraví a pri sile? Jednou z možností je zbaviť sa vírusov priamo doma a to prostredníctvom čističky vzduchu.

Ako vybrať najlepšiu čističku vzduchu pre Vás a Vaše deti.

Môžete si dať týždeň dovolenku a začať študovať všetky čističky na trhu, ich recenzie, atribúty a technické parametre. Alebo si môžete prečítať náš krátky súhrn toho najdôležitejšieho, a rovno prejsť do obchodov, kde ponúkajú tie najlepšie čističky vzduchu, a to so spätnou väzbou od ozajstných ľudí, navyše v akcii. 🙂

Prečo čističku vzduchu?

V prvom rade musíme povedať, že čistička a zvlhčovač vzduchu nie je to isté, i keď oba majú svoje benefity. Zvlhčovač dopujete vodou, aby ju následne vypúšťal do izby v podobe pary, a tak zvlhčoval suché prekúrené miestnosti v zimných mesiacoch. Čistička vzduchu v domácnosti zachytáva drobné čiastočky, ktoré spôsobujú alergie, zápach a podráždenie. Väčšina čističiek používa na nasatie znečisteného vzduchu ventilátor, ktorým vzduch „pretiahne“ cez niekoľko vnútorných filtrov. Ten sa zbaví znečisťujúcich látok a pachov ešte predtým, než sa uvoľní späť do miestnosti, čím vdýchnete menej prachových častíc a alergénov. Celkom dobrá vec, čo poviete? Pri chorobách s nádchou a sliznicami mašinka na nezaplatenie, špeciálne u bábätiek a malých detí.

Ďalším benefitom čističky vzduchu je, že pomáha znížiť prašnosť v byte. Pri pravidelnom používaní totiž zistíte, že sa vám v rohu obývačky netvorí toľko chumáčov prachu ako zvyčajne, a ešte aj ten sklenený stolík si nepýta toľko pozornosti.

Jedno negatívum, ktoré sme si všimli, čistička nedokáže vyčistiť vzduch po hádke s partnerom. 😀

Aké typy čističky vzduchu máme na trhu.

Ešte predtým, než si vyberiete tú svoju naj čističku, pouvažujte nad veľkosťou izby, v ktorej bude umiestnená. Pre malé spálne a detské izby s rozlohou do 15m2 sú zvyčajne najlepšie modely, ktoré umiestnite pohodlne na stôl alebo tzv. mini veže. Pre obývacie izby a veľké spálne sa rozhodnite pre väčšie a výkonejšie prístroje.

Rátajte s tým, že čistička bude pevnou súčasťou vášho príbytku, preto by vám mala vyhovovať aj po stránke dizajnu.

Čistička vzduchu s HEPA filtrom

Čističky vzduchu s filtrami HEPA sú vysoko účinné pri zachytávaní mikroskopických častíc prachu, ktoré spôsobujú alergie a vyvolávajú astmu. Preto je tento typ čističky najlepšia voľba pre alergie na prach.

POZRIEŤ NA HEUREKA.SK

UV čistička vzduchu

Tieto čističky obsahujú ultrafialové (UV) svetlo, ktoré rozkladá a ničí vznášajúce sa baktérie a vírusy šíriace sa vzduchom. Najlepšie pre alergie na roztoče a plesne.

Leitz TruSens 2000

POZRIEŤ CENU NA ALZA.SK

Čistička vzduchu s ionizátorom

Tento typ čističky vzduchu vypúšťa elektricky nabité ióny, ktoré priťahujú a zachytávajú sa na prachu a na alergénoch, urobia kši kša kšu ako kamikaze a odstránia ich zo vzduchu. Tieto čističky sú univerzálne pre všetky typy problémov alergikov, alej aj pre ostatných ľudí s potrebou vyčistiť si vzduch v domácnosti.

Čistička vzducu Ionic care Triton
Čistička vzduchu Ionic care Triton

POZRIEŤ NA HEUREKA.SK

Uhlíkový čistič vzduchu

Ak potrebujete v domácnosti odstraňovať pachy a výpary (napríklad vaše dietko má strašne smradľavé kako alebo len máte slabé odvetrávanie pri varení), vyberte si čistič vzduchu s uhlíkovým filtrom.

Funkcie, ktoré si všímajte pri výbere čističky vzduchu

Nastavenia rýchlosti
Čističky vzduchu majú často nízke, stredné a vysoké otáčky. Všeobecne platí, že čím je vyššia rýchlosť, tým viac čistého vzduchu cirkuluje späť do miestnosti, ale aj vyššia hlučnosť, takže nakoniec zistíte, že buď budete púšťať čističku na 10 minúť denne, alebo na tichom režime celú noc.

Tichá prevádzka
Pokiaľ viete dopredu, že čistička bude bežať v tichom prostredí, napríklad v spálni alebo v škôlke, užitočné je vziať do úvahy uvádzanú hlučnosť čističky.

Oscilácia
Oscilujúci čistič vzduchu sa pri práci pohybuje zo strany na stranu. Takto je možné rovnomerne rozptýliť filtrovaný vzduch v miestnosti.

Časovač
Vďaka programovateľnému časovaču môžete naplánovať čistenie vzduchu tak, aby čistička bežala, keď ste v práci alebo keď v noci spíte.

Poznámky: Údržba
tichý, filtre netreba meniť, finančne nenáročná údržba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *