LOL Surprise bábika – čo musíte vedieť, aby ste pri kúpe nešliapli vedľa.

LOL bábika bling

Článok bol pripravovaný v konzultácii s 9 a 11 ročnou LOL maniačkou. 🙂

Deti majú radi tie najpodivnejšie veci. Určite mi dáte za pravdu, keď spomeniem napríklad žltú špongiu (Spongeboba), hovoriacich farebných poníkov alebo hlodavce s červenými lícami, čo hovoria pika pika. No a najnovšiou mániou medzi dievčatami vo veku od 4 do 11 rokov je, zdá sa, LOL Surprise bábika.

Niekomu však LOL surprise bábika nemusí nič hovoriť. Pokiaľ ste aj vy dostali za úlohu kúpiť túto malú slečnu, a neviete kde začať, prečítaním nášho článku získate solídny prehľad a možno sa z vás stane LOL bábikoexpert! 😀 No možno preháňame, ale každopádne u vnučky, dcéry či netere nepohoríte a ako bonus si užijete úprimnú detskú radosť. 🙂

1. Čo je LOL bábika?

Lol bábika je malá plastová bábika, ktorá je zabalená do gule alebo kapsule. To by bolo ok, ale dostať sa k nej je celkom náročná úloha. Musíte sa totiž prebiť niekoľkými vrstvami obalu, kým LOL bábiku z gule vylovíte. Pod každým obalom je ukryté prekvapenie, doplnky ako topánočky alebo fľaša. Zvyčajne je tých obalov 5 až 7, takže rozbaľovanie je riadne vzrúšo. Každé balenie obsahuje aj lupu a tajnú správu. Keď sa prejde lupou po správe, odkryjú sa rôzne symboly, ktoré nám dospelým síce nedávajú  zmysel, ale deti už budú vedieť. 🙂

2. Čo LOL bábiky dokážu?

Lol bábika je nenápadná v tom, že vyzerá ako iné malé bábiky s tým rozdielom, že má na sebe buď glitrované vlasy, alebo šaty, alebo… veď nechajte sa aj vy trošku prekvapiť.

Keď ju stlačíte…

V každom balení je fľaštička, ktorú môžete naplniť vodou. Keď bábike dáte napiť, voda ostáva v nej. Lolka má tri možnosti (otvory), ako vodu zo seba vypustiť, teda okrem vypotenia. 😀 To by bolo asi už príliš. Takže buď vodu „vypľuje“, alebo vyciká, prípadne jej príde do plaču. Všetko závisí od toho, akým spôsobom ju stlačíte. Napríklad keď ju chytíte za bradu a temeno, začne plakať. Ak ju stlačíte za líca, vodu vyšplechne. Chápeme sa zatiaľ? 🙂

Keď ju necháte zmrznúť..

Druhým prekvapením, teda vlastne tretím, keď rátame samotné rozbaľovanie Lol bábiky, je to, že dokáže meniť farbu. Je potrebné k tomu experimentovať so studenou alebo teplou vodou. Alternatíva bez vody je, že LOLku dáte v zime na balkón (v lete do chladničky), a o nejakú chvíľu ju ani nespoznáte. Blond vlasy sa môžu premeniť na tmavohnedú, prípadne objavíte skryté tetovanie na ruke, dievčatá si tieto pokusy veľmi užívajú.

3. Aké série nájdeme aktuálne v obchodoch?

Lol bábika je zberateľský fenomén ako Barbie alebo Lego. Z každej série viete nazbierať 12 kusov. Ak sa stane, že novú LOLku už váš pokladík má, nemusíte sa hneď báť, bábika sa vymení s kamoškami, alebo na Facebooku v skupine LOL bábiky – výmena. Tu je prehľad najdôležitejších LOL Suprise sérií, ktoré momentálne u dievčat fičia.

LOL Bling bábika

Lol bábika bling zoom

Bling séria je limitovaná edícia Lol bábik posiatych glitrami od vrchu po spodok. Bling séria má strieborné balenie v podobe guli, ktorú môžete zavesiť kamkoľvek (napríklad aj na vianočný stromček). Každá bábika má svoje meno a každou sériou jej výrobca mení outfit na viac cool=šibnutý.  Ak sa riadime tým, čo sme napísali v úvode, čím šibnutejšie, tým asi lepšie. 🙂 V každom smere, bábiky nemajú ozajstné vlasy, čo môže byť dôležitá informácia pred kúpou.

Pozrieť cenu na Heureka.sk

LOL confetti pop

Rozdiel od ostatných sérií tkvie v spôsobe otvorenia. Potiahnutím stužky sa guľa otvorí a vyletia z nej farebné konfeti. Balenie je žlté alebo zlatohnedé. Confetti pop obsahuje až 9 prekvapení namiesto 7. Navyše tam nájdete tetovačku aj spôsob otvárania jednotlivých prekvapení sa riadi podľa otáčavého kruhu. Vnútro gule je normálne ružové, ak však máte vnútro zlaté, našli ste ultra-vzácnu LOLku. Juuu!

Pozrieť cenu na Heureka.sk

LOL Hairgoals

Lol babika Hair goals

Donedávna sme videli vlasy LOLiek len z plastu, no najnovšia séria Hairgoals dostala ozajstné vlasy, ktoré sa dajú česať. Keďže L.O.L. Hairgoals je séria zameraná na starostlivosť o vzhľad, kapsule sú balené v tvare laku na vlasy, ktorý sa dá transformovať na salónovú stoličku, vitrínu, stojan na bábiky alebo kabelku. V balení nájdete 15 prekvapení ako magické zrkadlo, tajnú správu, samolepky na vlasy, hrebeň, fľašu, módne doplnky, topánky a mnoho ďalšieho. 10 rôznych bábik s reálnymi vlasmi a 2 vzácne bábiky glitterati na zbieranie (každá sa predáva samostatne), týmto darčekom určite potešíte každú LOL zberateľku.

Pozrieť v obchode

LOL dekodér

Dekodér sa oficiálne nazýva Under Wraps zo série Eye Spy. Áno, máte pravdu, nemusíte vedieť všetko, ale toto je fakt dôležité! 😀 Čo by ste však mali vedieť,  že každý tento ružový valec má až 15 zábavných doplnkov skrytých v paneloch, ktoré sa dajú otvoriť LEN rozlúsknutím správneho kódu. Kód viete prečítať v priloženom texte, avšak pozor, funguje to LEN pod veľkou červenou lupou. V sérii sú bábiky s ozajstnými vlasmi, no 2 z nich vlasy na česanie nemajú.

Pozrieť v obchode

LOL zvieratká

Zvieratká sú tiež súčasťou série Eye spy, a ich úlohou je pomáhať Lol bábikám s tajnou misiou. Balenie obsahuje 7 vrstiev prekvapení, taktiež lupu k rozlúšteniu kódov, samolepku s tajnou správou, fľaštičku, lopatku, topánočky, ktoré sú ukryté v ozajstnom piesku. Nesmie chýbať módny doplnok pre zvieratko a samotné zvieratko s prekvapením. Každé zvieratko má svoju Big Sister a Lil Sister a tak tvoria rodinku. Detičky, ktoré majú radi malé zvierátká, sa určite potešia tomuto darčeku. Zvieratiek je 37 kúskov, medzi nimi koníky, myšky, havran, tchorík, sovička a ježko, aj okrídlený poník menom Unipony.

Pozrieť v obchode

A teraz už fakt posledná LOLka, sľubujeme!

LOL malá sestrička

Verná kópia veľkej LOL bábiky a teda súčasťou rodiny je L.O.L. sestrička. Guľa z balenia sa môže premeniť na kabelku, kde je možné uložiť všetky časti setu, alebo spodnú časť gule použiť ako vaňu pre bábiku.

Pozrieť v obchode

Vybrať LOL Surprise bábiku ako darček pre dievčatá sa vám možno zo začiatku zdalo ako atómová veda, no veríme, že po prečítaní článku už máte celkom jasno. 🙂 Tak ktorá sa Vám pozdáva? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *